Yunanistan mültecilere çok sert tepki veriyor sınır kapısında bir mültecinin sırtından vurulduğu ve botlarında batırıldığı iddia ediliyor.

Ege Denizi'nde göçmenlerin bulunduğu lastik botlara Yunan Sahil Güvenliği'nden sert müdahale

Kadın ve çocukların da bulunduğu botun etrafında dalgalar yaratan güvenlik ekiplerinin uyarı ateşi açtığı görüntülendi
[tweet]https://twitter.com/diplomatik_stj/status/1234533344492294144?s=20[/tweet]

Adamlar direk ateş açmışlar kaçırmak için ne şerefsiz bunlar ya, bizi de mumla arar bu arada mülteciler insan gibi kucak açacak başka ülke zor bulurlar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sığınmacılar, gidecekleri ülkeyi seçmekte özgürdürler. Zorla, bir ülkede tutulmaları mümkün değil.
Cumhurbaşkanımız konuşmasında açıkladı öldürmüşler resmen.

şeref yoksunu Yunan askerleri 2 mülteciyi öldürdü, 1 de yaralı var.
Adamların göçten sorumlu komiseri de yunanlı tabi başka ne olabilirdi ki ?

Avrupa Birliği'nin Göçten Sorumlu Komiseri Dimitris Avramopulos, Türkiye’nin göçmenlere sınırlarına açmasıyla ilgili “Kimse AB'ye şantaj yapamaz, yıldıramaz" diye konuştu.

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas ise AB'nin bugün olduğu gibi test edildiğinde birlik olarak hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin İdlib'de büyük bir sorunla karşı karşıya kaldığını anladığını ifade eden Almanya Başbakanı Angela Merkel ise, "Türkiye'nin sınırlarını açarak mültecilerin sırtından Avrupa Birliği'ne baskı uygulaması kabul edilemez" demişti. euronews
Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın basın açıklaması: Avrupa Birliği size 1 miyar euro göndereceğiz diyor. Biz artık bu parayı da istemiyoruz.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'den, bir 19 sene daha mültecilere bakması bekleniyor herhalde. Kusura bakmasınlar böyle bir süreç yok
Bulgaristan Başbakanı Borisov: AB kapıda bekleyen insani krizi göremiyor. Türkiye'ye gerekli kaynağın neden verilmediğini anlayamıyorum!
Erdoğan: Sığınmacılar için 40 milyar doları harcayan Türkiye Cumhuriyeti, AB'nin vereceği parayı bulur, harcar. Söz verdiniz 6 milyar Euro'yu Türkiye'ye verecektiniz. Onu da bize değil STK'lara vereceklerdi. Bunu verdiler mi, hayır. Şimdi 'Size 1 milyar Euro göndereceğiz' diyorlar. Kimi aldatıyorsunuz ya? Biz artık bu parayı da istemiyoruz. Kaynak: Adam gibi adam Recep Tayyip Erdoğan