Tavuk yumurtası ile amatör olarak ilgilenen çift günde 800 türk lirası değerinde satış rakamına ulaştı.

Kırıkkale'de yaşlı bir çift, bahçesinde beslediği bin adet gezen tavuktan günlük 800 adet organik köy yumurtası üretip tanesini 1 liradan satıyor. Çift hobi olarak başladığı işten günlük 800 lira kazanıyor.
Kırıkkale merkeze bağlı Çullu Mahallesi'nde yaşayan Abdullah (91) ile Zekiye İpekçi (80) çifti, 10 yıl önce evinin bahçesinde hobi olarak beslediği tavuk sayısını 100'den bine çıkardı. Gezen tavuktan günlük 800 adet organik köy yumurtası elde eden çift ürünlerini marketlere ve şahıslara tanesini 1 liradan satışını yaparak ek gelir elde ediyor. Yaklaşık bin tavuğa adeta çocukları gibi bakan yaşlı çift, günün tamamını tavuklarıyla geçiriyor.
Belki bir zamanlar karlı olabilir ama giren sayısı arttıkça geliri düşen bir sektör diye duymuştum. Tabi çiftlikbank hariç onların yumurtadan götürdüğü parayı kimse götürmemiştir adamlar mavi yumurta sattı valla.
Adı köy, doğal yada organik ile başlıyorsa tabiki karlıdır yumurta işi arkadaşlar açık net bu devirde bunlar prim yapıyor.
Eskiden çok daha karlı olan ama günümüzde kar marjının düştüğünü söylüyor yapanlar. Tabi kimsede demez gel kardeşim yumurta işinde iyi para var diye.
Karlıdır çünkü an itibari ile arıyorum bulamıyorum. Doğal süt ve yumurta hele kapıya servis getiriyorsanız şuan yapan sayısı az olduğundan piyasayı siz belirleyebilir istediğiniz fiyata satış yapabilirsiniz. Tabi çok yüksekten uçmayan fiyatlar olacak.