Millî Eğitim Bakanlığı: "2020-2021 eğitim öğretim yılına ilişkin değerlendirme süreci nihai aşamadadır. Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacak karar, en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacaktır."


12 Ağustos akşam saat 17'de toplantının başlaması bekleniyor.
Bence açılmak zorunda ekonomi açısından her sektörü etkiliyor neredeyse, Rusyanın aşı bulduk açıklaması da kararı etkileyebilir
Ziya Selçuk: "Bilim Kurulu'nun tavsiye kararlı neticesinde aşamalı ve seyreltilmiş bir modelle de eğitime başlıyoruz. 31 AĞUSTOS'TA OKULLARI UZAKTAN EĞİTİMLE AÇIYORUZ"

Ziya Selçuk: "21 Eylül'de hangi yaş gruplarının öncelikle okula başlayacağını bilim kurulunun tavsiyesiyle belirleyeceğiz."

Ziya Selçuk: "Okulun ilk haftasında özel bir uyum programı ortaya koyacağız."

Ziya Selçuk: "Maske tedariği bakanlığımız tarafından sağlanacak. Okullarımızın hijyen standartlarını artırmak üzere de çalışmalarımızı devam ettiriyoruz."
açıklamalar ümit verici adamlar çalışıyor helal olsun:
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Okullarımızı 21 Eylül'de açma çabasındayız
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullarımızı 21 Eylül'de açma çabasındayız. 2 bin denetmen eğitildi. Hazır olan okullara 'Okulum temiz belgesi' veriliyor. Tüm koşulların simülasyonunu yaptık" dedi. Selçuk, özel okullarla ilgili de "Özel okulların bahsettiğiniz konuda birtakım kararlar ortaya koymasını çok yakın zamanda bekliyoruz" açıklamasında bulundu.