Popüler dizi ve filmleri ile büyük bir kitleye ulaşan netflix artık bir aylık deneme sürümünü ücretsiz olarak vermeyecek. Özellikle bazı ilan sitelerinde 2-3 TL gibi fiyatlara farklı sanal kart ve mailler ile açılmış deneme hesaplarının satıldığını görmekteydik. Muhtemelen bu sebeple netflix önüne geçemeyeceğini düşünerek suistimal ihtimalini kökten çözmüş oldu. Keza en son deneme sürümü almak için bir mobil telefon onayı da zorunlu hale getirilmişti.
Ülke olarak hak ettiğimizi düşündüğüm hadisedir bende birkaç kez faydalanmıştım farklı tarihlerde ücretsiz denemeden yalan değil.
Bencede geç bile kalınmış karardır. Merak ettiğim bu hesabı satanlar ne kazanıyordu ki yani 5 TL’den satsan 100 kişiye satsan 500 TL hem legal değil yaptığın iş hemde bu kadar emeğe karşılık değiyor mu yani uğraşmaya.
Ya alırsın ya almazsın bu kadar sömürürsen sahte isim ve sanal kart ile olacağı bu. İyi ülkeden çekilmiyorlar bunlarla Baş edemeyiz diye.
Doğru karardır geç bile kalınmıştır keza bizim halkımız sever beleşe yerleşmeyi yakında netflix tapuyu üzerimize yapacaktı. Kesin ücretli kullanıcıdan çok ücretsiz deneme yapan vardır ülkemizde.