Çin ülkesinin Wuhan bölgesinde görüldü lakin an itibari ile 25 den fazla ülkeye yayıldığı söylenmekte. Tüm dünyayı korkutan bir virüs.
Sözde deniz ürünleri ve et pazarında çıktığı söylenen ama laboratuvar ortamında üretildiğine dair komplo teorileri dolaşan virüs.
resmi kayıtlara göre yaklaşık 12 bin kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan, Çin başta olmak üzere Amerika ve birçok Avrupa ülkesinde görülen virüs.
Japonya'da 20, Tayland'da 19, Singapur'da 16, Güney Kore'de 12, Avustralya'da 9, Malezya, ABD ve Almanya'da 8'er, Fransa ve Vietnam'da 6'şar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kanada'da 4'er, İngiltere, Rusya ve İtalya'da 2'şer, Nepal, Kamboçya, Sri Lanka, Hindistan, Filipin, Finlandiya, İspanya, İsveç'te birer vaka görüldü.
Son haberlere göre Koronavirüs aşısı geliştirilmiş. Şaşırdık mı derseniz şaşırmadık, artık günümüzde önce aşı sonra hastalık üreten şirketlerin laboratuvar oyunları olabilir mi sorusu insanın aklına gelmiyor değil.
Diyarbakır’da ilk vaka görülmüş olabilir. İş için çin ülkesine seyahat eden ve 12 gün önce dönen bir vatandaşımız solunum yetmezliği ve yüksek ateş bulguları ile hastaneye başvurmuş ve tetkikleri devam ediyormuş. Ülkemize giriş yaptıysa bu hastalık vay halimize: Kaynak: Sözcü Gazetesi
Hayvanlardan insanlara geçtiği bilimsel olarak kanıtlanmış ve ülke olarak çin ülkesinden hayvan alımını resmi olarak durdurmuş durumdayız.