Captagon hap ne için kullanılır, etkileri nelerdir? Direk beyine etki eder ve sinir sistemi üzerinde değişiklikler yapar. Kullanıldığında kalp ritmi hızlanır, vücut ısısı artar, solunum hızlanır, kan basıncı yükselir. insan ciğerlerinde bir genişleme hisseder, aşırı bir enerji ve iştahsızlık beraberinde gelir. Cinsellik ve alkol ile birlikte kullanılması ile ilgili sonuçları tam olarak bilinmiyor.

Ülkemizde gerçekleşen operasyonlarda da captagon hapa rastlanıyor. En son Edinilen bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekiplerince yürütülen operasyonlarda Çaylı Mahallesi Yavuz Selim Caddesi'nde durumundan şüphelenerek durdurdukları E.B., F.T., F.E., H.B., S.Y., Y.G., ile S.E.'nin üst aramasında yaptı. Aramada 82 Captogan hap ve uyuşturucu esrar maddesi ele geçirildi. Polis tarafından gözaltına alınan 7 zanlı adli işlemler için İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Almanya’da yasal olarak üretimine başlanan ama suistimale açık olduğu ortaya çıkınca yasaklanan haptır. Yasaklanmış ama yasadışı üretimine engel olunamıyor.
Kokain ile benzer kökenli bir ilaç ve etkilerini çok hızlı göstermesi ile nam salmıştır. Captagon ne ilacı olarak ilk piyasaya çıkmış çok merak ettim. Birde almanya yani 3. Dünya ülkesi de değil yasal olarak üretilmiş ve izinliymiş farkına varılana kadar.
Yasal olması normal etkileri demekki ilk aşamada fark edilmedi. Yani cinsellik için bilinen en etkili kimyasal ilaç olan ve cinsel istek arttıran viagra ilacı ilk olarak kalp ile ilgili bir ilaç olması için geliştirilmiş ama farketmeden başka bir etkisi ortaya çıkınca (erkeklerde belden aşağıya) bu yönde bir ilaca dönüşmüş. Captagon da tamamen farklı olabilir belki mantık olarak en başta.
Gencecik beyinleri zehirliyorlar kolluk kuvvetlerimizi sonuna kaDar destekliyorum vatandaş olarak captagon kullananlar ve diğer uyuşturucu madde kullananlar ile mücadelesinde.
Captagon hap satın alanlar da kullananlarda eninde sonunda sizi acı bir ölğm bekliyor bulaşmayın bulaştıysanız da profesyonel destek alın en kısa sürede.