Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Şu anda ülkede 200 binin üzerinde gizli koronavirüs taşıyıcısı var. Vaka sayısı arttıkça gizli taşıyıcı sayısı da yükselecek. İşyerlerinin açılması, okulların öğretime başlayacak olması nedeniyle önümüzdeki dönemde bulaşma fazlalaşacak."
Doğruluk ihtimali yüksek bence, çevremde duyuyorum yakınlarım antikor testi pozitif çıkıyor ama şuan hastalar mı yoksa önceden mi atlattılar tahlil yaptıramıyorlar eğer şiddetli şikayetleri yoksa.
Açıklanan rakam kadar gizli de vardır bence en az. Mantıklı rakamlar bu açıklama ile karşılaştırdığımızda: Fahrettin Koca: "11 Marttan bu yana, tanı konmuş toplam hasta sayımız 250 bini geçti. Hastalığı yayma potansiyeline sahip, izole edilmiş aktif hasta sayısı 12.575."
Vakalar çok arttı son zamanlarda evvelki akşam ambulans girdi bir komşuyu aldı mahalleden. İyice korkar olduk şu aşı bir an önce bulunsa ülkemizde de elin rusuna gerek kalmadan kurtulsak illetten.
Aklıma game of thrones repliği geliyor koranavirüsü düşünürken "winter is coming" bakalım kış gelince vakalar artmaz inşallah...
Sağlık Bakanı Koca: "Aile hekimlerimize de 1 Ağustos itibariyle Kovid-19 hastası takibi esas alınarak bir ek ödeme yapılacak." Vakalar ve mesailer artıyor maalesef arkadaşlar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Son dönemde vaka sayılarında kısmi bir artış yaşansa da salgın halen kontrolümüz altındadır.